Shtrudle me molle

Përbërësit

-4 veze
-250gr margarin per gatim
-500 gr miell
-125 gr sheqer
-1 vanil sheqer
-1 pako aditiv per brume
-3 kokrra molle
-100 gr lajthi te grira 100gr rush i that
-2 vanile sheqer 1 vez 2 lug buk e grir
-3 lug sheqer

Pregaditja

Ne nje ene te thelle coptojm margarinen, ne te hedhim 2 vez vetem te verdhat dhe 2 vez komplet,shtojm 125gr sheqer dhe i perziem me mikser derisa sa shkrihet sheqeri,pastaj shtojm 500gr miell aditivin per brum dhe fillojm ta ngjeshim me dor pasi behet brumi e heqim anesh.fillojm ti pergatisim mollat ne nje ene i grim mollat ne anen e rall te irendes ne te shtojm 3 lug sheqer 1 vez 2 lug buk te grir 2 vanile sheqer lajthit dhe rushin e that i perziejm dhe i lem anesh. marim brumin e ndajm per gjysem e hapim me pec dhe e veme ne tepsi mbi brumin veme mollat e pergaditura pastaj hapim edhe brumin tjeter dhe ja vem siper dhe ne disa vende e shpojme me pirun e pjekim30min 180grad pasi piqet e leme pak te ftohet dhe e presim ne forme trekendeshi.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..