Shkume me cokollate

Shkume me cokollatePerberesit:

– 200 gr cokollate fondente
– 250 gr pana per embelsira
– 2 te verdha veze
– 3 te bardha veze
– 2 luge sheqer
– 1/2 gote uji

Pergatitja:

Shkrini cokollaten ne banjomari, me pas hidhin gjysem gote pana te holluar, pjesen tjeter te panes futeni ne frigorifer, me pas pergatisni te bardhat e vezeve dhe te verdhat shuke i rrahur me sheqer(vec nga te bardhat). Kur cokollata te kete shkrire, bashkoni te verdhat e vezeve me te bardhat dhe me panen. Perzijini me kujdes te gjithe perberesit dhe ndajini ne kupa, me pas futini ne frigorifer per disa ore. Per ta servirur

Article Categories:
Pudingë

Don't Miss! random posts ..