Sfoljatë me çokokrem dhe krem djathi

Sfoljatë me çokokrem dhe krem djathiPërbërësit:

-Një fletë sfoljate

-¼ filaxhan çaji krem djathi

-2/3 filaxhan çaji çokokrem

-Një vezë

-Ujë

Përgatitja:

Në një tas bashkojmë kremin e djathit dhe çokokremin dhe i rrahim fort. Masën e lemë mënjanë. Hapim petën sfoljatë dhe e presim në 9 katorë të barabartë. Marrin një nga katrorët dhe vendosim në mes kremin e përgatitur. Më pas bashkojmë cepat e sfoljatës, duke i lagur me pak ujë që të ngjiten mirë. E njëtja gjë përsëritet për të gjithë katrorët.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..