Sardele në tenxhere me presion

sardeleSardelet e pastruara, lahen, kullohen dhe vendosen në tenxhere. U hidhet kripë, piper ose, sipas dëshirës, rigon, gjethe dafine dhe vaj. Shërbehet me patate të ziera e me feta lirnoni. Sipas dëshirës, mund t’u hidhen hudhra.
Për 4-5 persona duhen:

– 2 filxhanë kafeje me vaj;

– 2-3 gjethe dafine;

– kripë dhe piper.

Article Tags:
Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..