Sandwich me patëllxhan

Sandwich me patëllxhanPërbërësit:

-Patëllxhan i madh,

-proshutë pule,

-djathë mocarel,

-domate qershi,

-erëza,

-kripë,

-piper,

-vaj ulliri,

-bukë të grirë,

-vezë.

Përgatitja:

Pastroni dhe prisni patëllxhanin në feta. Secilën prej tyre kalojeni në zgarë apo tigan që nuk ngjit, pa vaj. Formoni me to sandwiche, duke vendosur mes dy fetave, proshutë pule, djathë mocarel dhe erëzat që preferoni. Futeni në furrë për pak minuta, në mënyrë që djathi të shkrijë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..