Sandviç me avokado dhe domate

Sandviç me avokado dhe domate Përbërësit:

– Avokado
– Domate
-Djathë për shkrirje
-Kuleç buke

Përgatitja:

Qërojeni avokadon dhe largojani farën, pastaj priteni në pjesë të holla.

Priteni domaten, të rrathë të hollë.

Në kuleçtë e bukës të prera në mes, vendosni copat e avokados dhe domateve.

Sipër tyre, vëni djathin për shkrirje.

Sipas shijes, hidhini spec të kuq pluhur, apo ndonjë erëz tjetër dhe vendoseni në furrë derisa të shkrihet djathi.

Sipas shijes, hajeni të nxehtë, apo lëreni të ftohet, transmeton Telegrafi.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..