Salsiçe të mbushura me djathë

SalsiçePërbërësit:

– 8 salsiçe,
– 8 feta pancetë,
– 100 gr djathë kaçkavall,
– mustardë.

Përgatitja:

Beni një prerje përgjatë salsiçeve në anë konkave të tyre, mundohuni të hapni me kujdes anët, por pa i ndare salsiçet në dy pjesë. Prisni djathin në feta rreth 2 cm dhe vendosini në prerjen që bëtë.

Shpërndani mustardë në brendësi të salsiçeve, mbështillni pancetën ne çdo salsiçe. Futini salsiçet në furrë të nxehtë me 200’C për 7-8 minuta.

Shërbejini të ngrohta me sallatë mikse dhe kastravecë turshi, patate të skuqura.

Të Rekomanduara

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
AntiPastë

Don't Miss! random posts ..