Salsa Hummus

Salsa HummusPërbërësit (për 8 persona):

-300 gr qiqra të thata

-180 ml ujë I ftohtë

-1 lugë kafeje sodë buke

-4 lugë tahina (salcë që bëhët me fara susami)

-4 lugë gjelle lëng limoni

-2 thelpinj hudhër

-Kripë, pipër i zi

Përgatitja:

Në një enë vendosni fillimisht qiqrat dhe sodën e bukës. Hidhini ujë të ftohtë dhe lërini ashtu për një ditë. Të nesërmen, shpëlajini, kullojini dhe zjeini me zjarr të ngadaltë për afro 50 minuta. Ndërkohë grini tahinën, shtojini lëngun e limonit, kripën, piperin e zi dhe hidhini në mikser.

Në mikser shtojini gradualisht ujë që salca të mbetet kremoze dhe e njëtrajtshme. Hidheni në një enë dhe zbukurojeni më majdanoz, disa qiqra të pa bluara dhe pak vaj ulliri.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Salca

Don't Miss! random posts ..