Salsa bolonjeze

Perbersit:
– mish te grire 200gr
– salse domate 230gr
– vere te kuqe 60gr
– qepe te grire 30gr
– vaj ulliri 15gr
– karrota te grire 20gr
– gjethe dafine n° 2
– krip dhe piper

Përgatitja: Ne nje tenxhere (ose tave e madhe), zverdhni qepen, karrotat per mak minuta. Shtoni mishin e grire dhe e perzini akoma per tre minuta. Shtoni veren e kuqe, lereni ate te shteret. Shtoni salse domatesh dhe lereni te zihet per 90 minuta. –beni kujdes. Nese shteret shume i shtoni pak uje dhe perziheni perhere- me ne fund futini gjethe dafin per ta aromantizuar.
Zini makaronat (makarona te shkurta) dhe i kulloni ato.
Perzini me salsen qe keni pregatitur dhe sherbeheni te grohte.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Salca

Don't Miss! random posts ..