Sallatë vjeshte me kërpudh

Sallatë vjeshte me kërpudhPërbërësit:

-sallatë jeshile
-majdanoz
-djathë dhie i freskët
-ullinj
-kërpudha Champignons
-arra
-rrush i bardhë dhe i zi
-vaj ulliri

Përgatitja:
Sallatën e larë e grijmë në një tas, shtojmë kërpudhat të ndara në feta, kokrra rrushi, ullinj të zinj, majdanoz, arra në thërrime, kubike djathi. I spërkasim me vaj ulliri dhe kripë.

 

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..