Sallate ”Vendeta”

Përbersit:

-1kastravec

-2domate-

150g panxhar

-1spec jeshil e 1 i kuq

-2 veze, 4sardele(konserve),

-1konserve peshku ton,

-100g ullinj te zinj,ereza,uthull,kripe dhe nje luge mustarde

1.Priten ne copa te vogla kastraveci,domatja,panxhari,specat.
2.Shtohen sardelet,toni i prere ne copa dhe ullinjte.
3.Hidhet uthull,kripe dhe mustarde te perziera bashke.
4.Sperkatet me ereza te grira.
5.Vendosen siper veze te ziera te prera me katersh.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..