Sallatë meksikane

Sallatë meksikanePërbërësit:

* 2 speca të kuq
* 100 gr fasule të kuqe të konservuara
* 100 gr misër i zier
* 2 kuti peshk Ton
* kripë, piper, vaj ulliri, uthull balasamike

Përgatitja:

1. Presim specat në kubikë të vegjël dhe i skuqim pak në vaj dhe i lëmë të ftohen.

2. Përziejmë në një tas specat, fasulet, misrat dhe peshkun ton.

3. I hedhim kripë, piper, vaj dhe uthull sipas dëshirës.

Mund të shoqërohen me salcë pikante dhe të ëmbël dhe me byreçka meksikane të skuqura.

/Telegrafi/

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..