Sallatë me ullinj

Përbërësit

2 gota ullinj
1 domate
disa fije majdanoz
1 ujë limoni
1 filxhan vaj vegjetal
kripë dhe piper i zi

Hapat
Ullinjve ia largojmë thelbin, përbërësit e tjerë i grijmë dhe ia bashkangjesim.
Ia shtojmë kripen dhe me ujë te limonit dhe vaj vegjetal.
Kjo recete preferohet të përgatitet në këtë kohe kur kemi nevoje me se shumti të marrim minerale dhe vitamina.
Ju bëftë mirë!

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..