Sallatë me ton e brokoli

receta gatimi per pergaditjen e sallates me ton e brokoli

receta gatimi per pergaditjen e sallates me ton e brokoliNevojiten:

  • Sallatë e gjelbër,
  • ton-konservë,
  • kokrra misri të ziera,
  • kaçkavall i prerë në katrorë të vegjël,
  • lulelakër e gjelbër (brokoli),
  • domate,
  • kripë,
  • uthull molle,
  • vaj ulliri.

Përgatitja:

Brokoli vlohet 5 minuta. Toni grimcohet. Mbi fletë sallate të vendosura në pjatë, radhiten domatet e prera në rrathë. Toni, misri dhe kaçkavalli përzihen dhe derdhen në mes të pjatës. Aty këtu vendosen edhe lulet e brokolit. Me përzierje vaji, uthulle dhe kripë, spërkatet sallata disa minuta para servimit.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
·
Article Categories:
Sallatëra

Comments

Don't Miss! random posts ..