Sallatë me spec dhe patëllxhan të pjekur

Sallatë me spec dhe patëllxhan të pjekurPërbërësit:

-1 kg speca
-3-4 patëllxhan
-3-4 domate
-Majdanoz
-5-6 thelba hudër
-Vaj
-Kripë
-Uthëll

Përgatitja:

Përbërsit e kësaj sallate pjeken ne furrë, qërohen dhe grihen. Pastaj iu shtohet hudrat, kripa, uthulla, vaji dhe majdanozi i grirë. Kjo sallate servohet me të gjitha gjellërat nga kuzhina shqiptare veqanërisht ditëve të nxehta verore.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..