Sallatë me rukola dhe proshutë

ecc68eaf-04ea-477a-8514-74f3a1544d2c---0-Përbërësit

– rukola,
– domate qershize,
– proshutë
– kastravec,
– ullinj,
– misra të ëmbël (i gjeni në market në kavanoza),
– djathë kaçkavall,
– kripë, vaj ulliri, uthull balsamike.

Përgatitja

Të gjithë përbërësit i hedhim me radhë në një tas sallate dhe në fund i shtojmë pak kripë, vaj dhe uthullën balsamike. Është një sallatë shumë e shijshme dhe e thjeshtë. Në fund shtojmë djathin kaçkavall, të cilin e presim me feta, duke u ndihmuar me qëruesen e patateve.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..