Sallate me rukola dhe mjalte

Per sause mjalit:
-1 1/2 l caji . mjalte
-1 filxhan kafe uthull balsamic
-3 1/2 l caji. vaj ulliri

Per sallaten:
-1 tufe sallate jeshile
-1 qepe
-2 qepe te njoma
-1 tufe rukola
-Pak djathe te grire (ca te deshironi ju)
-Kripe

Lajme dhe prisni perimet ne nje pjate sallate.
Rrahim gjithe perberesit e sause-it gjersa te behen nje sasi dhe e hedhim siper sallates qe kemi prere. Shtojme pak kripe e pak djathe te drire.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..