Sallate me rrënjë perimesh

Sallate me perimePërbërësit:
1 rrënjë selinoje, 1-2 rrepa të kuqe, 2-3 karrota, qepë të reja, disa thelpinjë hudhër, majdanoz, kripë, vaj ulliri lëng limoni ose uthull.

Rrënjët kalohen në rende në enë të veçanta.

Rrënjës së selinos i hidhet menjëherë lëng limoni që të mos nxihet.

Përzihet lëngu i limonit ose uthulla, vaji dhe kripa dhe i hidhet sallatës duke i shtuar sipas shijes hudhër, qepë të njoma dhe majdanoz.

Zbikurohet sipas shijes.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..