Sallate me qepe

Përbërësit

500 gr qepë të reja
2-3 karota
majdanoz
hudhër
Biber i zi
kripë
vaj vegjetal
2-3 luge te gjelles jogurt
1 gote te çajit majonez
1 gote te çajit arra

Hapat
Qepët i prëmë në copa të imta, karotat i grimë, në tenxhere hidhni vaj vegjetal dhe qepët, karotat dhe hudhren e fërgoni
Pastaj ia shtoni mëlmesat, ujin dhe i përzieni. Largoni nga zjarri dhe derdhni majdanozin, majonezin dhe arrat.
Sallaten e përgatitur vendosni në enën për shërbim.Ju bëftë mirë!

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..