Sallatë me portokall

Sallatë me portokallPërbërësit:

-Portokaj 4 – 5 kokrra mesatare

-Vaj 2 – 3 lugë gjelle

-Sheqer 1 – 2 lugë gjelle

Përgatitja

Portokajtë qërohen nga lëkura, priten në feta, vendosen bukur në pjatë dhe u hidhet pak sheqer dhe vaj ulliri. Kjo sallatë mund të shërbehet edhe e përzierë edhe me ullinj.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..