Sallate me perberes te ndryshem

Perberesit

-laker e bardhe
-laker e kuqe
-gjysem kokrre finokio
-1 trangull turshi
– 8 kokerra ullinj
-2 luge kafe me krem sallate

Pergatitja

Marrim lakren e bardhe lakren e kuqe, finokion sallatorin ( ose tranguj )i grijme ne fije te holla .I marrim dhe i i hedhim ne nje kupe sallate dhe i perziejme ,pastaj hedhi, ullinjte.I perziejm te gjitha bashke dhe me vone do te hedhim kremin e sallates ,dhe i perziejme mire qe kremi te perhapet mire ne gjithe sallaten.Kur perdorim per sallate kete lloj kremi nuk eshte e nevojeshme qe ti hedhim kripe,vaj uthull ,apo limon sallates.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..