Sallate me panxhar te bardhe

Perbersit:

1-panxhar i bardhe

-Sardele,

-Hudhra,

-Vaj dhe kripe e piper.

Zgjidhet nje panxhar qe te mos kete fije ne brendesi dhe piqet ne furre.
Qerohet,pritet ne copa te holla dhe te vogla dhe vendoset ne nje sallatiere.
Hidhen siper sardele te prera ne copa te vogla dhe hudhra te grira.Shtohet kripe vaj e piper sipas deshires.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..