Sallatë me mollë, gorgonzola, rrush dhe arra

Sallatë me mollë, gorgonzola, rrush dhe arraKoha e përgatitjes: 10 minuta

Përbërësit:

100 g sallatë jeshile
2 mollë të kuqe
1 vesh rrush
100 g gorgonzola
50 g arra
2 lugë lëng limoni
3 lugë vaj ulliri
Kripë e piper

Përgatitja: 

Pritini mollët me feta të holla dhe zhytini në pak lëng limoni, në mënyrë që të mos nxihen.
Priteni gorgonzolën me copa të mëdha. Qëroni arrat.
Ndani në 4 pjata sallatën dhe djathin, fetat e mollës, kokrrat e rrushit dhe arrat.
Përzjeni pjesën tjetër të lëngut të limonit me vajin e ullirit, marinoni sallatën dhe shtoni në fund kripën dhe piperin.

Burimi: Living.al

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..