Sallatë me lakër të kuqe

Sallatë me lakër të kuqeËshë sallata ideale për të shijuar pjatat e peshkut. Është e thjeshtë dhe e shpejtë.

Përbërësit:

-Lakër e kuqe

-Limon

-Qepë e njomë

-Vaj ulliri

-Kripë (sipas dëshirës)

-Majdanoz

Përgatitja:

Pastrojmë lakrën dhe e presim në mënyrë të imët. Më pas i hedhim qepë, limon, vaj ulliri dhe pak kripë sipas dëshirës të cilat i përziejmë sëbashku. Në fund i hedhim pak majdanoz. Këshillohet që sallata e kuqe të përgatitet pak minuata përpara konsumimit në mënyrë që të marinohet.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..