Sallate me karota

Perberesit

-1 kg karota
-7 luge gjelle vaj ulliri
-4 luge gjelle uthull
-Majdanoze nje tufe te madhe
-Krip
-3-4 thelpinj hudhra

Pergatitja

Ne momentin qe i kemi pastruar e lare karotat i vendosim per ti zjere.

Do ti leme aq sa piruni mos te na futet menjehere ne karote.

I marim i kullojme dhe i leme te ftohen, ne momentin qe jane ftohur ne do ti grijme rota rota ( si ne foto ).I marim dhe i vendosim ne nje ene qelqi ,ku do ti hedhim te gjithe perberesit, dhe i perziejme mire.

Enen e qelqit e vendosim ne frigorifere dhe e kemi gati per ti servirur ne cdo kohe.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..