Sallate me fruta deti

Perbersit:

-5-6 karkaleca të mëdhenj
– 1 kallamar
– 1 sepje
– uthull
– vaj ulliri
– limon
– majdanoz, kripë

Përgatitja:
Lahen frutat e detit dhe i lëmë të ziejnë për rreth një orë, ndërkohë që brenda kemi hedhur pak vaj ulliri. Pasi kanë zier dhe janë ftohur, i presim pjesë-pjesë.

I hedhim në pjatë dhe shtojmë uthullën, limonin, kripën dhe majdanozin.

Që të bëhen sa më të shijshme, i vendosim në frigorifer për një orë. Ndërkohë, frutat e detit i kanë përthithur mjaftueshëm uthullën dhe limonin.

Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..