Sallate me fasule

Perbersit:

-200 g sallate jeshile
-200 g fasule te ziera
-12 domate te vogla
-1 qepe te njome
-vaj ulliri
-uthull, kripe, piper

Proçedura gatimit

Lani dhe kulloni sallaten.Pastroni qepen e njome dhe e prisni ne rrota te holla. Bashkoni qepet me sallaten jeshile, fasulet dhe domatet. Ne nje ene te vogel bashkoni uthullin me vajin e ullirit dhe piperin. Trazojini mire derisa te krijohet nje emulsion. Kondisni sallaten me kete salce dhe sherbejeni.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Sallatëra

Comments

Don't Miss! random posts ..