Sallatë me fasule

Sallatë me fasulePËRBËRËSIT:

• 300 gr groshë,
• 2 qepë,
• kripë, piper, specall me fara, uthull, vaj.

Grosha zihet në mënyrë të zakonshme dhe kullohet.

Në enë të thellë për sallatë hidhen grosha, pastaj qepa e prerë në rrathë dhe pak e shtypur me dorë, kripë, piper, specall, nëse dëshirohet sallatë djegëse, uthull, vaj dhe përzihet mirë e me kujdes në mënyrë që kokrrat e groshës të mbesin të tëra.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..