Sallatë me fasule

Sallatë me fasulePërbërësit:

-2 kuti fasule të kuqe (të gatuara)

-8 fileto aguçe (nën vaj)

-1 qepë e kuqe

-2 degëza trumzë

-1 gotë uthull vere të kuqe

-1 thelpi hudhër

-6 lugë vaj ulliri (ekstra i virgjër)

-kripë

-piper (i bluar)

Përgatitja:

Për përgatitjen e kësaj recete, si fillim vendosini fasulet sëbashku me ujin e tyre të konservuar në një kullesë. Pasi uji të ketë kulluar plotësisht, shpëlajini me ujë dhe më pas thajini mirë ato.

Grini qepën e kuqe hollë, vendoseni në një tas, hidhini 1 gotë uthull vere të kuqe dhe mbulojeni me ujë të ftohtë. Lërini kështu për rreth 30 minuta, më pas kullojini qepët nga lëngu.

Ndërkohë prijini hollë filetot e aguçeve dhe thelpinjtë e hudhrave.

Hidhni në një tas vajin e ullirit, shtoni aguçet e prera hollë, hudhrën e grirë, 1 lugë uthull, kripë, piper dhe fletët e trumëzës. Përziejini mirë me një pirun të gjithë përbërësit.

Vendosini fasulet në një tas të thellë, shtojini qepën e kuqe dhe më pas hidhni masën e përgatitur pak më parë. Trazojini mirë të gjithë përbërësit dhe në fund hidhni piper të bluar dhe gjethe trumëze.

Sallata juaj është gati për t’u shërbyer.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..