Sallatë me domate qershizë dhe borzilok

Përbërsit:
domate qershizë
gjethe borziloku
disa copëza djathi parmixhan ose pekorino
kripë
vaj ulliri i cilësis së mirë
pak krem uthulle balsamikePërgatitja:
Fshini gjethet e freskëta të borzilokut me një beze të njomë, domate pritini në katërsh dhe kopozoni sallaten tuaj duke e marinuar me kripë, vaj ulliri, dhe krem uthulle balsamike. Shërbejeni.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..