Sallatë me djathë dhe kungulleshka

Një prej sallatave që do të jetë shoqëruesja juaj më e mirë në drekë. Përbërës të thjeshtë dhe një mënyrë shumë e lehtë që të mbeteni të kënaqur nga duart tuaja.  Përbërësit: 2 kungulleshka 2 kastraveca 3 qepë 100 gr djathë 1/2 limoni (lëng) Kripë Piper i zi Majdanoz  Përgatitja: Pastroni të gjitha perimet mirë dhe filloni t’i prisni sipas dëshirës, veç kungulleshkave dhe kastravecëve të cilat duhet t’i prisni në rende. Vendosini në një tas. Prisni edhe djathin në copa të vogla dhe shtoni majdanozin. Shtoni tek përbërësit kripën, piperin e zi dhe lëngun e limonit. Përziejini mirë dhe shtoni për zbukurim pak majdanoz.Një prej sallatave që do të jetë shoqëruesja juaj më e mirë në drekë. Përbërës të thjeshtë dhe një mënyrë shumë e lehtë që të mbeteni të kënaqur nga duart tuaja.

Përbërësit:
2 kungulleshka
2 kastraveca
3 qepë
100 gr djathë
1/2 limoni (lëng)
Kripë
Piper i zi
Majdanoz

Përgatitja:
Pastroni të gjitha perimet mirë dhe filloni t’i prisni sipas dëshirës, veç kungulleshkave dhe kastravecëve të cilat duhet t’i prisni në rende. Vendosini në një tas. Prisni edhe djathin në copa të vogla dhe shtoni majdanozin. Shtoni tek përbërësit kripën, piperin e zi dhe lëngun e limonit.
Përziejini mirë dhe shtoni për zbukurim pak majdanoz.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..