Sallate makaronash me ton peshku

Perberesit:
-gjysem pako makarona fluturash,

-2 kuti me ton peshku,

-2 domate te fresketa,

-12 kokra ullinj o jeshil o te zinj,

-krip,piper,4 lug vaj ulliri.

Pergatitja:
Ne nje sallatiere vendosim tonin e peshkut duke e derdhur vajin,domatet e prera ne kubik,ullinjt e prera ne copa te vogla pa berthama kuptohet kripe piper borzilok dhe vaj ulliri. I leme per gjysem ore.Nderkohe ziejme makaronat flutura al dente.

I leme te ftohen pak dhe i shtojme te sallatiera ku kemi perberjen e mesiperme. I perziejme te gjitha qe te marrin shijen e njera tjetres.I hedhim perseri vaj ulliri nese deshirojme.E leme te pushoje per disa minuta pastaj e sherbejme keshtu te ftohta.
Ju befte mire!

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Sallatëra

Comments

Don't Miss! random posts ..