Sallate lule, per menze

sallate3 qepe (mesatare)
Nje luge vegete ( te sheqerit)
Nje filxhan kafeje (e vogel) vaj.

Presim qepet ne fije te holla, shtojme vegeten, vajin dhe i perziejme.

Pastaj 3 patate te ziera, 3 veze te ziera, 5 rrathe pershute i presim ne katrore, marrim 6 fafarona i presim dhei perziejme te gjitha, pastaj hedhim nje pavllak 500gr. Prap perzihet e gjithe masa. Dekorohet sipas deshires, permbi i hidhet biberi i kuq djeges dhe majdanoz pluhur.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Sallatëra

Comments

Don't Miss! random posts ..