Sallatë jeshile me kërpurdha dhe djath

Përbërsit:

-Sallatë jeshile
-qepë të njoma
-Taboule e ftohte
-Karrota të vogla
-Kërpurdhat
-Djath të bardhë.
-Pak Qershi të thata.

Asgjë e madhe…kërpurdhat dhe Djathin e bardhë ( të prerë në kubikë të vegjël) i pjekim për 4-5 minuta me pak borzilok. Pjekja bëhet meqë kjo si pjatë shërben si për hyrje, si për pjatë të parë, kështu e mira është të paktën të ketë diçka që e thyen freskinë dhe të ftohtin e sallatës.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Sallatëra

Comments

Don't Miss! random posts ..