Sallatë italiane

Sallatë italianePërbërësit e nevojshëm:

-Pak sallatë jeshile e copëtuar,

-1/4 filxhan domate qershi të copëtuara,

-1 fetë e hollë qepë të kuqe,

-4 kokrra ullinj jeshil ose të zinj,

-1 spec të copëtuar,

-1/4 filxhan piper të kuq,

-1/4 filxhan lulelakër turshi,

-1/3 filxhan tranguj,

-1/4 filxhan mocarela e copëtuar,

-1/2 filxhan spec djegës turshi,

-2 feta proshutë,

-vaj ulliri,

-kripë dhe uthull.

Përgatitja:

Vendosni sallatën jeshile në një pjatë të madhe dhe sipër vendosni të gjitha perimet e copëtuara, proshutën dhe djathin mocarela dhe mos harroni ullinjtë sipër. Në një tas të vogël përzieni bashkë kripë, piper, uthull, vaj ulliri dhe me masën që përfituat spërkasni sallatën që përgatitët.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..