Sallate italiane me patate

Sallate italiane me patatePerberesit për 4 persona:
450 g patate të reja, te paqeruara,ose 4 patate te mëdha te ndara me dysh, 4 luge kos, 4 luge majoneze, 8 domate te thara, 2 luge majdanoz i grire, kripe dhe piper.

Pergatitja:
1. Pastroni patatet dhe vendosini ne një edhe te madhe me ujë. Ziejini për 8-12 minuta derisa te zbuten.

2. Me një thike te mprehte prisni domatet e thara ne feta te holla.

3. Për te përgatitur garnituren, perzjeni kosin dhe majonezen ne një edhe dhe shtojini kripe dhe piper sipas shijes. Hidhni aty dhe fetat e domateve te thara dhe majdanozin e grire.

4. Hiqni patatet nga zjarri dhe lerini te thehen. Nëse po perdorni patate te mëdha pritini ne copa rreth 5 cm.

5. Hidheni garnituren mbi patate dhe perzjejini.

6. Lereni sallaten me patate ne frigorifer për rreth 20 minuta, me pas servireni si anitpaste ose si pjate shoqeruese.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..