Sallate hungareze

Perbersit:

*284g perime te perziera te ngrira
*100 g laker e bardhe e fresket
*40 g ullinje te shpuar dhe te mbushur
*50 g qepe te njoma te grira
*60 ml vaj luledielli
*45 ml uthel e bardhe
*6 g kripe hurdhe ose munde te zevendosohet dhe me hurdher te fresket
*0.5 g piper
Pergatitja
Ne nje tas kombinojme 4 perbersite e pare. Ne nje tas te vogel perziejm vajin, uthellen,kripen e hudhres dhe piperin. Derdhini siper tasit te pare dhe me pas perziehni dhe shkundi tasin e pare. Me nje luge mund ta kaloni ne pjaten qe do te servirni. Ju befte mire.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..