Sallate frutash me salce kosi dhe mjalt

Presim pjeshkët, dardhat dhe pjepërin në forma kubike. I hedhim në një tas dhe shtojmë aty disa lugë gjelle salcë kosi.

Në këtë masë të përgatitur shtojmë 2 lugë gjelle me mjaltë. I përziejmë mirë të gjitha bashkë dhe i shërbejmë.

Masat : Sipas personave dhe sipas dëshirës. Mund të përdoren edhe kivi, mollë, mandarina, banane dhe lloje të tjera frutash.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..