Sallate festash

sallatePerberesit:
500 gr laker e bardhe e grire holle , 2 karrota te grira trashe ne rende , 1 molle jeshile e tharte e grire ose e prere zhulien, 1 filxhan caji miser i zier, 1 filxhan arra te prera trashe , 1-2 fije celery ( nese nuk e gjeni ose nuk ju pelqen mos e perdorni ) 1 filxhan shege e qerruar.

Per salcen:
1 luge mustarde normale ( Jo e embel , jo pikante ) 3 luge majoneze 250 gr kos i kulluar 1 luge uthull!

Pergatitja:
Vendosim ne kullese te bollshme e trazojme te gjithe perberesit me perjashtim te sheges.

Pergatisim salcen duke trazuar mustarden majonezen kosin dhe uthullen dhe e hedhim mbi sallate ( ne kullese ) dhe e perziejme te mbuloje sallaten .

E leme disa minuta te kulloje teprica e pastaj e vendosim ne nje piatele te sheshte dhe hedhim siper shegen e qerruar.

Eshte e thjeshte e shishme e bukur …

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..