Sallate Brokoli

Perbersit:
*130 g brokoli te fresketa
*85 g djathe cheddar(ceder) i grire
*24 g rripa proshute te skuqura
*40 g qepe e prere
*45 ml majoneze
*30 ml uthel e bardhe
*10 g sheqer
Perbersit:
Ne nej tas kombinojme brokolit, djathin, proshuten dhe qepen. Ne nje tas tjeter perziejme majonezen, uthellen dhe shqerin dhe me pas e derdhim siper tasit te pare. Mbulojeni me ndonje pecete dhe lereni ne frigorifer per 1 ore perpara se ta servirni. Ju befte mire.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..