Sallata me kikirika

Sallata me kikirikaPërbërësit :

200 gr mocarela

vegetë

120 gr avokado

50 gr brusnica të thara

100 gr kikirika të pjekur të njelmtë

uthull

Përgatitja:

Mocarelen e preni në kuba të vogël, i vendosni gjysmë lugë çaji  vegetë dhe 1-2 lugë vaj ulliri.

I vendosni djathë feta, fasule, misër, avokado, brusnica dhe kikirikë të gjitha këto të copëtuara në kube te vogla.

Të gjitha i spërkatni me vaj ulliri, uthull dhe vegetë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..