Sallata caprese

Sallata capresePërbersit:

-1 kg patate

-250 gr gjalpë

-rozmarinë

-vegetë

-piper të zi

Përgatitja

I preni patatet në në tetë pjesë të vogla. Ndërkohë në tigan e vendosni gjalpin, vajin dhe rozmarinën

Pastaj i vëni patatet në tigan me përzierjen të cilën e bëmë me rozmarinë, gjalpë dhe vaj dhe i fërgoni 2-3 minuta, në mënyrë që patatet të marrin erën e rozmarinës.

Së fundi i vendosni patatet në tepsi dhe i lëni të piqen në 220 ° C për 30-40 minuta, duke i nxjerr herë pas here. Dhe në fund i shtoni veget dhe piper.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..