Sallat tuna

Sallat tunaPërbërësit:

-1 ose 2 paketime të peshkut tuna (të cilave ia largon vajin)

-¼ e avokadose

-1 lugë gjelle krem djathi

-Erëza (krip dhe biber i zi)

-Sos të djegës

-Rokulla, qepë, domate, tranguj (uthull, vaj ulliri, krip, biber i zi)

-pak badem sipër .

Sallat janë të preferushme që të servohen në dy racione atë të darkës dhe të drekës. Disa i servojnë ato që t`i bashkëngjisin me ushqimin që janë duke e ngrënë, e disa të tjerë e preferojnë atë pa asgjë.

Sallata me tunë është një sallat që përgatitet shpejt dhe lehtë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..