Sallat tuna

Sallat tunaSallat janë të preferushme që të servohen në dy racione atë të darkës dhe të drekës. Disa i servojnë ato që t`i bashkëngjisin me ushqimin që janë duke e ngrënë, e disa të tjerë e preferojnë atë pa asgjë.

Sallata me tunë është një sallat që përgatitet shpejt dhe lehtë. Këta janë përbërësit: 1 ose 2 paketime të peshkut tuna (të cilave ia largon vajin) ¼ e avokadose 1 lugë gjelle krem djathi
do t’ju nevojitet
Erëza (krip dhe biber i zi)

Sos të djegës Rokulla, qepë, domate, tranguj (uthull, vaj ulliri, krip, biber i zi) Dhe në fund i hidhni pak badem sipër .

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..