Sallat me tortolino

Përbërësit

-2 pako tortolino me djathe
-3oo gr sallam
-5 kastraveca turshi
-1 luge gjelle majoneze
-1 luge gjelle pane e gatshme (kutie)
-kripe dhe piper i zi

Pregaditje:

Se pari ziejme tortolinot per 10 min. Grime sallomin dhe kastravecat ne kube, me pas i vendosim ne nje ene te thelle. Pasi ziejne tortolinot i shperlajme me uje te ftohte dhe i shtojme ne enen me produktet e tjera, ne ene shtojme edhe majonezen, panen, kripe dhe piper. I perziejme mire deri sa te bashkohet masa. E servirim ne pijate ne forme gjysme hene, zbukurojme me sallate jeshile dhe domate.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..