Sallat e shpejt

Sallat e shpejtPerberesit:
-2 tranguj
-2 domate
-1 qepe e vogel
-200 ml ajke e thart (shmant)
-2 luge prezlle(galete)
-2 luge vaj ulliri
-2 luge leng limoni
-piper i zi

Pergaditja:
Perimet lahen dhe grihen ne copa te vogla dhe perzihen me shmant, vaj ulliri.leng limoni,kripisen piperosen dhe pastaj shtohen edhe prezlla dhe perzihet mire dhe lihet te ftohet mire.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..