Salep

Përbërësit:

-Sheqer,

-qumësht pluhur,

-salep pluhur,

-niseshte, talçin,

-aromë salepi, guargam, vanilje.

Përgatitja:

Një gotë me ujë dhe qumësht të nxehtë rreth 40°C, hidhet salepi dhe përzihet. Lihet në zierje deri sa të ziejë mirë. Sheqeri sipas dëshirës.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Pije

Comments

Don't Miss! random posts ..