Salcice spanjolle

Perberesit:

– 6 salcice
– 6 feta proshute
– 1 qepe e grire holle
– 1 karrote e prere
– 2 luge ketchup
– kripe dhe piper

Pergatitja:

Mbeshtillni cdo salcice me nje fete proshute. Vendosni salcicet ne nje tigan mbi zjarr te mesem dhe fergojini derisa proshuta te zere kore. Transferojini ne nje tenxhere dhe shtoni zarzavatet, ketchup, kripe piper dhe uje. Lereni sa te shterroje uji. Piqini ne furren e ngrohur me pare ne 150′ C. Sherbejini te nxehta./ikub/

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..