Salcë pikante me speca gogozhare

Kete recete te propozuar nga nje fanse e jona, mund ta pregatisni ne festat e fundvitit per te shoqeruar mishin e gjelit te detit, por edhe copeza buke te thekura te cilat asnjehere nuk mungojne ne tavoline.

Perberesit per 4-5 persona
-1 kuti filadelfia natyrale (djath kremoz)
-4 speca gogozhare te medhenj
-7 thelpinj hudhrash te medhenj
-4 luge nga lengu i specave gogozhare
-vaj ulliri
-piper te zi
-kripe

I fusim te gjithe perberesit e mesiperm ne mikser dhe i punojme derisa masa te homogjenizohet dhe te behet kremoze. E hedhim salcen e perftuar ne nje tas me kapak duke e sperkatur siper me pak vaj ulliri dhe e fusim ne frigorifer deri ne momentin e servirjes.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Salca

Don't Miss! random posts ..