Salce Pesto

Përbërsit:

-2 filxhane caji borzilok (bazilikum)
-2 filxhane caji vaj ulliri
-2 domate
-120gr fara pishe
-kripe
-piper
-sipas deshires: 1 peperoncini (spec i vogel djeges)

Futini domatet e pastruara si me siper, borzilokun, farat e pishave dhe vajin e ullirit ne nje te thelle dhe shtypini me nje mixer derisa te behet nje mase homogjene. Shtojini dy luge nga uji i makaronave dhe salca eshte gati. Mos harroni t’i shtoni djath te grire para se ta hani.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
·
Article Categories:
Salca

Don't Miss! random posts ..